Jak powinien wyglądać facet z klasą?

W życiu jest wystarczająco dużo reguł. Niektóre jednak zostały ustanowione po to, aby Ci pomóc. Podobnie jest z zasadami dotyczącymi dobrego ubierania się. Oczywiście każdy może ustalać własne reguły, ale gdy odzież męska staje się coraz bardziej różnorodna, eksperymentalna i  bardziej świadoma trendów, w momentach zwątpienia, warto mieć kilka zasad, które pozwolą odzyskać równowagę i pokazać, że ma się tę klasę. A zatem: jak powinien wyglądać facet z klasą?

Klasa zaczyna się w środku

Na początek pamiętaj, że nie ma jednego obowiązującego stylu. Każdy z nas jest inny, różnimy się urodą, gustami i nawykami. Są wśród nas wyznawcy klasycznej elegancji, jak również miłośnicy eksperymentowania i awangardy. I każdy z nas ma rację – choć facet z klasą wie, że nie wszystko wypada wszędzie. Mężczyzna z klasą zdaje sobie sprawę, że niczego mu nie brakuje.

Jego twarz jest najważniejsza

Stylowy mężczyzna wie, że jego twarz musi przykuwać uwagę. Najlepiej, gdy chodzi o ciekawą osobowość, ale parę tricków stosowanych przez speców od wizerunku nie zaszkodzi. Ponieważ dla mężczyzny bazowymi barwami są odcień cery i kolor włosów, to również zestawienia barw ubrań powinny być na tym samym poziomie kontrastu.

Umiejętnie kompensuje

Pamiętaj, że idealnie zbudowanych mężczyzn jest niewielu, zatem jeżeli nie masz 183 cm wzrostu i 83 kg wagi, z wcięciem dokładnie w połowie sylwetki i torsem w kształcie litery V, możesz pomóc sobie dobierając właściwy ubiór. Jeżeli jesteś niższy czy bardziej korpulentny, komponuj strój tak, by akcentować pion. Jeśli zaś jesteś szczuplejszy lub wyższy niż grecki ideał, noś ubrania, które sprawią, że będziesz wyglądać na niższego i bardziej postawnego. Generalnie – celuj w wygląd, który sprawi, że będziesz dobrze prezentować się w każdym otoczeniu.

Jednorodność stylu

Facet z klasą nie łamie jednorodności stroju. Błędem jest mieszanie jakości materiałów, eleganckich i codziennych części garderoby oraz dobieranie złych dodatków. W jego szafie jest osobne miejsce dla oficjalnych ubrań, takich, do których pasują określania: proste, lśniące, gładkie, w stonowanym kolorze. Osobne miejsce jest dla ubrań noszonych na co dzień. Te będą matowo wykończone, wzorzyste, chropowate w dotyku. Stylowy mężczyzna wie jednak, kiedy złamać reguły, ubierając niebieskie codzienne dżinsy, a do nich oficjalne błyszczące, eleganckie buty tworząc razem lekki styl miejski, będący doskonałym połączeniem na wyjście do galerii czy na popołudniowe letnie przyjęcie. 

Facet z klasą nie przesadza z liczbą dodatków

Gruby złoty łańcuch na karku i złote pierścienie – od razu wiemy, że nie mamy do czynienia z facetem z klasą. Tego typu ozdobniki zakłócają harmonię w eleganckiej stylizacji. Facet z klasą ostrożnie i oszczędnie dobiera dodatki. Jego pasek pasuje do butów, a jeżeli nie ma kolekcji zegarków na specjalne okazje, to postawi na klasyczny czasomierz, który pasuje do większości jego ubrań.

Kratki i paski

Facet z klasą wie, jak zestawiać ze sobą paski i kratki. Reguła jest prosta – wzory muszą różnić się wielkością a kolory współgrać ze sobą. Jeśli zechce połączyć ze sobą kraciaste ubrania, to upewni się, że kraty są różnej wielkości. Ważne, aby tego typu wzory efektownie ze sobą współgrały. 

Na koniec – reguły są po to, żeby je łamać

Faceta z klasą nie da się zaszufladkować. Taki mężczyzna, dzięki wiedzy na temat zasad, zdaje sobie sprawę, kiedy może je łamać tworząc własny styl.

Nasi partnerzy