Lumberseksualny wygląd prawdziwego faceta

Bycie drwalem od zawsze oznaczało pracę w niebezpiecznych, zagrażających życiu warunkach, w których godziny były długie, a otoczenie brutalne. Podczas, gdy obecnie niektórzy idealizują drwali, ważne, by pamiętać o realiach ich pracy. Ludzie Ci pracowali godzinami przy każdej pogodzie, w tym podczas gwałtownych burz i oślepiających zamieci. Do tego wynagrodzenie za tego rodzaju pracę było absurdalnie niskie. Noce zaś spędzali w szałasach. To, co przefiltrowuje się z kultury drwali do dzisiejszych metropolii, to nacisk na męskość, odwaga i silny opór wobec modernizacji. To surowe i swobodne podejście do życia, oraz sprzeciw wobec modelu metroseksualnego dało początek stylowi, który określamy jako lumberseksualny wygląd (lumber – to drewno, lumberjack – drwal).

Jak wygląda lumberseksualny mężczyzna?

Mężczyzna, będący uosobieniem stylu lumberseksualnego, zazwyczaj:

  • ma zarost na twarzy,
  • ubiera flanelową koszulę w kratę, jeansy lub ogrodniczki oraz skórzane buty robocze,
  • ma w kieszeni uniwersalny scyzoryk lub narzędzie typu multitool,
  • zwykle mieszka w mieście, ale nie zawsze,
  • jest niezależny,
  • lubi kreować wokół siebie męską, klasyczną atmosferą,
  • jeżeli pije, to tylko rzemieślnicze piwo,
  • jeżeli nosi wodę kolońską, to tylko taką o drzewnych, leśnych nutach.

 

Broda to klucz do sukcesu

Prawdziwy facet lumberseksualny musi mieć konkretną brodę. Ale ponieważ tak naprawdę żaden z niego drwal, to jej wygląd jest raczej efektem sporej ilości zabiegów kosmetycznych i stylizowania, niż tego, że wrócił z sezonu wyrębu, gdzie przez pół roku nie widział lustra, a jedynym ostrzem w okolicy był topór. Gdy zatem metroseksualny mężczyzna wyhoduje brodę, może wybrać długi zarost albo podkreślić (lub stworzyć odpowiednim modelowaniem zarostu) kwadratową – męską – szczękę. Do czego przyda mu się dobry trymer oraz jeżeli włosy w brodzie są zbyt jasne, albo co gorsza – siwe – żele lub farby koloryzujące do włosów. Mężczyzna lumberseksualny stara się nadać sobie męski, szorstki wygląd. A jednolitej barwy broda to symbol męskiej witalności. Ale, że facet taki preferuje raczej towarzystwo kobiet niż niedźwiedzi, to jego broda powinna wabić do tulenia, a nie drapać. Tu pojawia się ostatni – być może najważniejszy – dbałość o brodę, obejmująca stosowanie specjalnych szczotek oraz olejków do pielęgnacji brody, dzięki którym jest ona miękka w dotyku.

Poza brodą, styl lumberseksualny definiują właściwe akcesoria – czyli ubiór prawdziwego (miejskiego) drwala. Obowiązkowo są to flanelowe koszule w kratę, zaś na chłodniejsze dni pikowane koszulo-kurtki (takie, jak te oferowane przez Legendary Whitetails). Ewentualnie luźne bluzy z kapturem lub pikowane kamizelki. Zimą sprawdzi się obszerny, gruby sweter – najlepiej zapinany na stylowe kołki lub duże guziki. Do tego niezbędne są luźne, wytrzymałe jeansy, koniecznie w stylowym, ciemnym granacie.  Zimą wygląd dopełnia prosta, wełniana czapa i takież masywne rękawice. 

Aby dać temu solidną podstawę, nieodłącznym elementem są masywne, wysokie buty robocze. Ważne by ich podeszwa była solidna i gruba, dobrze również, by były sznurowane. Do tego oczywiście analogowe akcesoria – scyzoryk i zegarek. I właściwy zapach. Coś, co pachnie męsko i dziko - lasem. Może to być prosty zapach, taki jak Brute Aftershave, ale jeśli naprawdę chcesz czegoś, co emanuje drzewnym zapachem, mężczyzna lumberseksualny wybierze wodę kolońską Pölo Süpreme Oüd Colognë o nutach cynamonu i sosny lub niesamowitą Private Blend Oud Wood Eau De Parfum Toma Forda.

Nasi partnerzy