Jak działają tabletki na potencję?

Rynek medyczny oferuje wiele różnych suplementów diety i leków, które bez problemu można nabyć bez recepty. Takim dolegliwościom, jak wypadanie włosów, osłabienie czy nawet zaburzenia erekcji można zapobiegać, korzystając z rozmaitych preparatów, dostępnych w aptece. Jak działają tabletki na potencję?

Zaburzenia erekcji to przykra dolegliwość, która może spotkać każdego mężczyznę - bez względu na jego status społeczny czy pochodzenie. Ważne jednak, by nie ignorować tego typu sytuacji - zwłaszcza, gdy powtarzają się one dość często. Problemy ze wzwodem nie są chorobą samą w sobie, ale mogą na nią wskazywać. Warto zatem przede wszystkim zbadać przyczyny takiego stanu.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Czynników, które wpływają na problemy na tle seksualnym, może być naprawdę wiele. Często mówi się o długotrwałym stresie i nieprawidłowym odżywianiu - nadużywanie alkoholu, przyjmowanie narkotyków czy siedzący tryb życia mogą prowadzić właśnie do zaburzeń. Do problemów z utrzymaniem wzwodu przyczynić się mogą również przyjmowane leki - zwłaszcza psychotropowe czy hormonalne.

Problemy z erekcją mogą pojawiać się również u osób, które cierpią na depresję. Osłabienie, a także brak chęci na jakąkolwiek rozrywkę z pewnością będą jednym z czynników, które wpłyną negatywnie na życie seksualne każdego. Istnieje na szczęście wiele metod, za pomocą których każdy mężczyzna skutecznie upora się z tego typu wstydliwymi dolegliwościami.

Tabletki na potencję - jak działają?

Specyfiki, które mają za zadanie zniwelować problem z erekcją u mężczyzn, posiadają składnik aktywny sildenafil. Wpływa on na układ krążenia, działając głównie na drożność naczyń, dzięki czemu do prącia może wpłynąć znacznie więcej krwi. Tego typu specyfiki przyjmuje się najczęściej godzinę przed planowanym stosunkiem tak, by zawarty składnik aktywny zdążył się odpowiednio wchłonąć. 

Warto jednak wspomnieć, że takie leki czy suplementy diety nie mają żadnego wpływu na popęd seksualny. Mimo zawartych w nich składników, osoby, które cierpią na depresję czy znaczny spadek libido, nie poczują po nich żadnych zmian. W takiej sytuacji warto zgłosić się do lekarza, który skutecznie dobierze każdemu najlepsze leki, czy też wskaże inne drogi wyeliminowania dolegliwości.

Z resztą przyjmowanie jakichkolwiek zresztą leków bez konsultacji ze specjalistą nie jest dobrym pomysłem. Problemy z erekcją mogą tuszować jakąś poważną chorobę układu krążenia czy moczowego - warto zatem pójść do lekarza pierwszego kontaktu, by wyeliminować takie ryzyko i dokładnie zbadać przyczynę tego niekomfortowego dla większości mężczyzn stanu. Suplementy diety - chociaż działają w wielu przypadkach niezawodnie - mogą na przykład zawierać jakiś uczulający składnik. Konsultacja z lekarzem jest zatem koniecznością - tylko wtedy dana osoba będzie miała pewność, że szybko, a przede wszystkim bezpiecznie, upora się ze swoim problemem.

Podobne artykuły

Dieta na potencję.


Jak działają tabletki na potencję?.


Viagra czy afrodyzjaki?.


Tłuszcze poprawiające sprawność seksualną.


Nasi partnerzy