Tłuszcze poprawiające sprawność seksualną

Zaburzenia sprawności seksualnej - w tym na przykład problemy z erekcją - mogą mieć różne podłoże. Zdarzające się rzadko problemy z potencją czy chwilowy spadek libido można jednak łatwo wyleczyć. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele interesujących suplementów diety oraz produktów przeznaczenia medycznego, które mogą skutecznie rozwiązać występujące dolegliwości. Również natura daje wiele cennych produktów, mających bezpośredni wpływ na libido i sprawność seksualną. Jakie tłuszcze mogą wpłynąć na sprawność seksualną? 

Afrodyzjaki - czy skuteczne?

Afrodyzjaki, czyli naturalnie występujące w naturze specyfiki, mogą skutecznie poprawić życie seksualne. Posiadają bowiem wiele cennych składników, które działają odżywczo na męskie i żeńskie hormony odpowiedzialne za libido.
W celu zwiększenia doznań w sypialni można stosować na przykład olejki eteryczne. Najczęściej wybierany jest zapach drzewa sandałowego, lawendy czy jaśminu. Dodatkowo, w wielu produktach spożywczych zainteresowani mogą znaleźć składniki pobudzające libido. W formie afrodyzjaków występują między innymi rozmaite alkohole. Ich nadużywanie może jednak znacznie pogorszyć sprawność seksualną, a nawet doprowadzić do poważnych zaburzeń erekcji. 

Tłuszcze, które poprawią sprawność seksualną

Spośród wielu produktów spożywczych, które spożywa się w celu poprawy sprawności seksualnej, wymienić należy te zawierające jednonienasycone kwasy tłuszczowe. Warto zatem spożywać:

  • awokado - to zdecydowanie najlepszy wybór dla wszystkich osób skarżących się na spadek libido,
  • owoce morza - takie produkty znane są jako naturalny, a przede wszystkim skuteczny afrodyzjak. Zawierają wiele cennych składników odżywczych, które skutecznie wpływają na libido - zarówno u kobiet, jak i mężczyzn;
  • ryby - należy wybierać jedynie te, które są dość lekkie i nie zawierają zbyt dużej ilości tłuszczów;
  • zielone warzywa - takie produkty pochodzenia naturalnego zawierają mnóstwo kwasu foliowego, który wpływa pozytywnie na działanie całego organizmu - również narządów płciowych.

 
Osoby, które skarżą się na spadek libido czy zaburzenia erekcji, powinny do minimum ograniczyć spożywanie produktów zawierających tłuszcze zwierzęce. Niewskazane jest również sięganie po jakiekolwiek używki. Narkotyki czy nadmierne spożywanie alkoholu mogą szybko doprowadzić do zaburzeń erekcji. Problem taki występować może również u nałogowych palaczy - nałóg ten należy zatem ograniczyć, a najlepiej w ogóle z niego zrezygnować. 
Warto pamiętać, że problemy w sferze seksualnej mogą być również wywołane przez rozmaite schorzenia - zarówno psychiczne, jak i fizyczne. W przypadku długotrwałych dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza. Dzięki temu można zbadać przyczyny takiego stanu, a tym samym szybko je wyeliminować. Wizyta u specjalisty pomoże zatem znaleźć najlepszą, bo najbardziej skuteczną drogę do pełnego wyleczenia - nie należy zatem z tym zwlekać.

Nasi partnerzy