Po co mężczyznom duże samochody? Psycholog odpowiada

Stwierdzenie, że im lepszy samochód, tym gorsza sprawność seksualna, jest ciągle bardzo popularne. Wiele osób uważa, że zakup dużego auta to forma rekompensaty małego penisa. Skąd się wzięło to przekonanie i dlaczego, pomimo upływu lat, ciągle się o nim mówi?

Duży samochód - mały członek

Czy właściciele dużych i drogich samochodów są impotentami? W internecie zainteresowani tym tematem mogą odnaleźć wiele pseudonaukowych badań, które mogą potwierdzać tę zależność. Trudno jednak stwierdzić, czy tak jest naprawdę - sprawność seksualna zależna jest przecież od wielu różnych czynników, nie tylko posiadania auta czy pieniędzy. 

Po co mężczyznom duże samochody?

Powszechnie przyjęło się stwierdzenie, że większy, szybszy czy po prostu nowoczesny samochód mówi to samo o jego właścicielu. Mężczyźni lubią ze sobą konkurować - co wynika przecież z ich natury - zatem im lepszy pojazd, tym z pewnością czują się lepiej względem swoich kolegów, a także względem samego siebie.
Posiadanie pojazdu jest zatem wyznacznikiem nie tyle sprawności seksualnej, co przede wszystkim statusu społecznego. Takie postrzeganie danej osoby przez pryzmat tego, co posiada, znane jest przecież od wielu lat - samochód jest zatem jednym z wielu dóbr nabytych, którym dana osoba może się pochwalić. Mężczyzna, który posiada nowoczesny pojazd, sygnalizuje tym samym wszystkim wokół, że jest zaradny i stać go zatem na wiele luksusów. Takie działania mogą być swego rodzaju wabikiem na kobiety. 
Mężczyzna posiadający dobry samochód to nie tylko gwarancja komfortu w wielu sytuacjach, ale również bezpośredni sygnał, że jest on w stanie zapewnić swojej wybrance najpotrzebniejsze rzeczy, a przede wszystkim życie na wysokim poziomie. Oczywiście ten sposób myślenia - czyli wybieranie swojego partnera pod względem statusu materialnego, czy też posiadania najbardziej nowoczesnego auta - jest dość prostolinijne. Takie patrzenie nie wzięło się jednak znikąd. Od pokoleń wiadomo bowiem, że to mężczyzna ma za zadanie zadbać nie tylko o swoją kobietę, ale i całą rodzinę. Zaradność, a także posiadanie odpowiedniego majątku czyni tę sprawę bardzo prostą, zatem wybór stawał - i dla niektórych kobiet wciąż staje się dość jasny. Patriarchalny system jest wciąż dominujący i póki co niewiele wskazuje na to, by w tej sytuacji mogło cokolwiek się zmienić.

Duże auto - czy to konieczność?

Mężczyźni, którzy potrzebują dużego auta po to, by udowodnić każdemu swoją męskość, z pewnością mają spore problemy z poczuciem wartości. Przyjęło się mówić, że samochód stanowi swego rodzaju przedłużenie męskości, zatem ci mający ogromne auto, z pewnością mają małego penisa i znikome umiejętności seksualne. Taka stereotypizacja - choć może mieć oczywiście jakieś podstawy - jest jednak mocno krzywdząca. Każdy ma bowiem prawo wybrać taki samochód, jaki najbardziej mu odpowiada, a ewentualne problemy z życiem seksualnym wyjaśniać i leczyć należy u odpowiedniego specjalisty. Pomoże on każdemu dobrać najbardziej odpowiednią drogę leczenia, która szybko przyniesie zamierzony skutek.

Nasi partnerzy