Samochód dla mężczyzny sukcesu

Posiadanie pojazdu - zwłaszcza drogiego i nowoczesnego - jest marzeniem wielu mężczyzn. Auto stanowi bardzo często jego wizytówkę - wciąż funkcjonuje bowiem wiele stereotypów mówiących o tym, z jakimi kompleksami zmaga się właściciel danej marki samochodu.
Dbanie o pojazd jest niezbędną czynnością dla wielu kierowców, a inwestycja w jego modernizowanie jest w licznych przypadkach czymś naprawdę koniecznym. Szczególnie dotyczy to osób, które eleganckim i prestiżowym wyglądem samochodu, chciałyby zaznaczyć swoją pozycję w społeczeństwie, a także pokazać wszystkim, jak wiele w życiu osiągnęły. 

Prestiżowe samochody

Oto krótka lista najbardziej prestiżowych marek, w które inwestują obecnie biznesmeni i mężczyźni sukcesu:

  • Rolls-Royce - to brytyjska marka, która stawia nie tylko na wysoką wydajność takiego samochodu, ale przede wszystkim na jego nienaganny wygląd;
  • Maybach - brytyjskie samochody tej marki kosztują fortunę, a ich posiadanie stanowi dla wielu mężczyzn szczyt marzeń;
  • Ferrari - typowo sportowa marka, która proponuje szybkie, a także bardzo zwrotne pojazdy o ogromnej mocy silnika. Samochody znane są z rozmaitych filmów sensacyjnych, kojarząc się przede wszystkim z luksusem i naprawdę szybką jazdą;
  • Aston Martin - samochodami tej marki poruszał się między innymi James Bond, zatem stały się one symbolem nie tylko elegancji, ale również bogactwa. Niezwykle zwrotne, a także bardzo szybkie - charakteryzują się także wspaniałym, nowoczesnym wyglądem;
  • Spyker - to nieco mniej znana, ale równie godna uwagi marka holenderska. Pojazdy takie są z reguły sportowe - wykonuje się je przy użyciu jedynie najwyższej jakości komponentów, zatem są niezawodne w każdej sytuacji.

Wymienione pojazdy są bez wątpienia luksusowe - ich posiadanie to oznaka prestiżu, a także pretekst do zazdrości ze strony praktycznie całego otoczenia. Właściciele takich aut są w opinii ogółu celebrytami bądź biznesmenami, którzy odnieśli ogromny sukces, zatem mogą jeździć naprawdę dobrymi i wartymi fortunę samochodami. 

Samochód wizytówką mężczyzny sukcesu

Stereotypów związanych z posiadaniem wybranej marki samochodu jest mnóstwo. Jeden z nich mówi na przykład o tym, że im większy czy bardziej wydajny samochód, tym mniejsze umiejętności łóżkowe jego właściciela - stąd ta rekompensata. Według przyjętych w niektórych środowiskach stereotypach kierowcy BMW są nierozważni i przez swoją szybką jazdę powodują wypadki, a właściciele SUV-ów to stateczni mężowie i ojcowie, którzy chętnie pomogą w różnych domowych czynnościach. Obrywa się też kierowcom sportowych samochodów - najlepiej takich, które miały dodatkowy tuning. Widząc takie auto wiele osób może pomyśleć, że jego kierowca jest nie tylko nieodpowiedzialny, ale również niestały w uczuciach - szuka bowiem jedynie romansu, nie myśląc o żadnej stabilizacji. 

Generalizacja taka jest mocno krzywdząca i nie warto się nią kierować. Wielu mężczyzn - ale też i kobiet - interesuje się motoryzacją, stąd też dbanie o własny pojazd. Nie da się jednak ukryć, że samo posiadanie samochodu nie jest już wyznacznikiem wysokiego statusu społecznego. Ważny jest bowiem jego wygląd, a także moc silnika danego pojazdu.

Nasi partnerzy