Czego mężczyzna potrzebuje w związku?

Niezależnie od tego, na co zwalimy winę, to mężczyźni, którzy najczęściej są mniej komunikatywnymi partnerami w intymnych związkach, zwykle są podatni na cierpienie, gdy ich potrzeby emocjonalne nie są zaspokajane przez partnerów. Zrozumienie, jak działa umysł mężczyzny, będzie z pewnością korzystne dla całego związku. Poniżej znajdują się różne sposoby na dawanie mężczyźnie tego, czego oczekuje w relacji. Jeśli możesz zastosować je wszystkie do swojego związku, wasze relacje mogą ulec znacznej poprawie, z kolei Twój partner doceni Twoje starania. A zatem: czego mężczyzna potrzebuje w związku?

Męskie potrzeby

Wszyscy mamy ego, a mężczyźni niczym się tu nie różnią od kobiet. Nawet najbardziej pewny siebie facet od czasu do czasu chce usłyszeć pochwałę i aprobatę. Niezależnie od tego, czy chodzi o niego samego, czy o jego karierę, mężczyźni uwielbiają być chwaleni. Podczas,gdy mężczyźni zazwyczaj nie potrzebują tyle komplementów, co kobiety, pochwały od innych, ważnych dla nich osób mogą pozytywnie wpłynąć na ich pewność siebie i poczucie własnej wartości. Niezależnie od tego, czy jest naprawdę silny, czy dowcipny, daj mu znać, że jest wyjątkowy.

Dla mężczyzn szacunek to miłość. Jeżeli twój facet odniesie wrażenie, że nie pochwalasz jego kariery lub rzeczy, które uważa za integralną część tego, kim jest jako osoba, będzie mu trudno zaufać i kochać. Wynika to z prostej myśli „jeśli ona nie szanuje tego, kim jestem, to w jaki sposób może naprawdę chcieć tego, co dla mnie najlepsze?”

Podczas, gdy dla kobiety bliskość zazwyczaj wyraża się w komunikacji, mężczyźni zwykle łączą się lepiej poprzez akt fizycznej intymności. Intymność jest ważną częścią wielu relacji. Wielu mężczyzn chce czuć się potrzebnymi w swoich związkach i często chcą także, aby ich potrzeby zostały zaspokojone.

Od najmłodszych lat mężczyzn uczy się, aby za wszelką cenę nie okazywali słabości. Partner mężczyzny to jego bezpieczna, emocjonalna przestrzeń. To wobec niej może odsłonić pęknięcia w swojej zbroi i pozwolić pomóc się wyleczyć. Podczas, gdy kobiety w związku otwierają się powoli seksualnie, mężczyzna potrzebuje czasu, by otworzyć się emocjonalnie.

Bez względu na to, jak silny i kochający może być związek, każdy potrzebuje od czasu do czasu trochę przestrzeni. Faceci potrzebują w związku miejsca dla siebie. Ludzie potrzebują swojej przestrzeni, niezależnie od płci. Wszyscy potrzebujemy czasu, aby dowiedzieć się, kim jesteśmy poza naszymi relacjami. Jeśli mężczyzna ma swoje hobby i zainteresowania, powinien móc im się oddać bez poczucia winy.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety poszukują w związku bezpieczeństwa. Im bardziej mężczyzna czuje, że jego partner jest w nim na dłuższy czas, tym bardziej jest gotowy i zdolny do otwarcia się. Ale bezpieczeństwo wykracza poza stałość. Bezpieczeństwo wiąże się z kilkoma z tych punktów. Mężczyzna czuje się bezpiecznie wiedząc, że go akceptujesz. Czuje się bezpiecznie i kochany, kiedy go wspierasz. Czuje się bezpiecznie, kiedy wolno mu spędzać noce z dala od ciebie, a ty nie musisz dzwonić ani pisać co pół godziny, żeby się zameldował. To wszystko, czego mężczyzna potrzebuje w związku.

Nasi partnerzy