Czy istnieje sposób na szczęśliwy związek?

Nie ma jednego dobrego sposobu na szczęśliwy związek. Gdyby tak było, zamiast rozstań i rozwodów, wszyscy cieszyliby się udanym życiem we dwoje. Ale jest kilka sposobów, żeby zwiększyć szanse na to, aby związek był nie tylko szczęśliwszy, ale także znacznie trwalszy. Każdego dnia możesz podejmować drobne kroki, które zbliżą Cię do celu.

Recepta na to, jak być szczęśliwym w związku

Zamiast czekać i mieć nadzieję, że będzie lepiej, weź sprawy w swoje ręce i zaangażuj się.

Zacznij od tego, by przestać oczekiwać, że Twoja partnerka coś zrobi – oczekiwanie rodzi rozczarowanie. Wyprowadzasz codziennie psa na spacer, ona robi codziennie obiad – przyzwyczajamy się do takich drobiazgów, i zaczynamy oczekiwać, że tak będzie. Jednak zamiast przyzwyczajać się – ciesz się z tych drobiazgów i okazuj to, nawet jeżeli to stało się już rutyną. Bo nikt nikomu nie jest nic winien – nawet w związku. Więc, jeżeli masz partnerkę, która robi coś dla Ciebie, bo jej zależy – doceń ją. Bądźcie dla siebie mili – po prostu. Pamiętaj, by spędzać razem czas – przy czym nie chodzi o synchronizowanie kalendarzy czy sprawdzanie list zakupów. Staraj się znaleźć chociaż chwilę na rozmowę, na spotkanie takie, jak te, kiedy jeszcze nie było jeszcze szarej codzienności. A jednocześnie znajdź dla niej czas – by mogła być sobą i pójść na zakupy z koleżankami, i zachowaj przestrzeń dla siebie i czas na to, żebyś mógł wyskoczyć z kumplami na piwo czy na ryby.

W natłoku codzienności nie zapominajcie o intymności. Nie bądźcie jedną z tych wielu par, która razem czuje się szczęśliwie, ale pozwala aby seks znalazł się na końcu listy rzeczy, które robicie razem. Zdrowe, szczęśliwe pary zdają sobie sprawę, że ich fizyczna więź jest tak samo ważna, jak emocjonalna. Pomijając wszystko inne, wyzwala w Waszych organizmach hormony szczęścia, a one uzależniają. Pamiętaj, aby seks traktować jako przyjemność, a nie obowiązek.

Nie pozwól, aby praca, hobby czy inne zobowiązania przeszkadzały twojej miłości. Fakt – wszystkie te rzeczy są konieczne, abyś mógł prowadzić szczęśliwe życie, ale pamiętaj, aby tak często, jak to możliwe, przypominać partnerowi, że to ona jest najważniejsza. Otwórzcie się przed sobą – jeszcze nigdy nic dobrego nie wynikało z zamykania się w sobie. Najszczęśliwsze pary to te, które dzielą się ze sobą otwarcie i szczerze. Umożliwienie komuś zobaczenia części siebie, których być może nie cenisz, pomoże ci uświadomić sobie, że nie są takie złe, i może pomóc zacząć leczyć się z lęków i bólów. Niech wasz związek będzie czymś cennym i unikalnym. Aby być szczęśliwym w swoim związku, musisz traktować go jak coś wyjątkowego, rzadkiego i cennego. Powinieneś rozpatrywać związek jak coś, co naprawdę cenisz i pamiętać, że miłość, szczególnie ta, która jest podstawą długotrwałego związku, wynika ze świadomego wyboru. Prawdziwa miłość może być kwestią przeznaczenia, ale pozostawanie w związku nie jest kwestią przypadku. Nie ma jednej recepty na szczęśliwy związek. Niemniej, stosując się do powyższych wskazówek, masz szansę, aby Twoja relacja okazała się udana - tydzień po tygodniu i miesiąc po miesiącu, aż wszystkie te chwile zmienią się w lata.

Podobne artykuły

Poradnik prawdziwego konesera, czyli książki erotyczne dla mężczyzn.


Czego mężczyzna potrzebuje w związku?.


Jak poprawić sobie humor jesienią?.


Czy istnieje sposób na szczęśliwy związek?.


Nasi partnerzy