Czy Polacy leczą zaburzenia erekcji?

Problemy z erekcją dotykają mężczyzn w różnym wieku, bez względu na ich narodowość czy też status społeczny. Są one bardzo częstym zjawiskiem, a mimo to wciąż wiele osób wstydzi się przyznać do tego typu dolegliwości. Czy Polacy leczą zaburzenia erekcji?

Przyczyny zaburzeń erekcji

Problemy ze wzwodem mogą mieć różne podłoże. Najczęściej mówi się przede wszystkim o długotrwałym stresie, który skutecznie uniemożliwia radość ze zbliżenia. Równie często przyczyną takiego stanu rzeczy jest niezdrowy tryb życia. Unikanie aktywności fizycznych, nadużywanie alkoholu czy narkotyków - tego typu działania są szkodliwe dla całego organizmu i rzutować mogą również na sprawy seksualne.
Zaburzenia erekcji mogą być także objawem jakiejś poważnej choroby - na przykład układu krążenia, zaburzeń na tle psychicznym czy dróg moczowych. Impotencja pojawia się na przykład u osób, które stosują leki hormonalne bądź też psychotropowe - zjawisko to jest częste również w czasie przyjmowania leków na nadciśnienie.
Podłoże problemów z erekcją może mieć również charakter psychologiczny. Problemy w związku - na przykład brak zainteresowania partnerką czy partnerem (którzy z jakichś względów przestali być atrakcyjni) również może mieć negatywny wpływ na pobudzenie seksualne danej osoby. Problemy natury psychicznej - jak na przykład depresja - mogą także doprowadzić do zaburzeń w seksualnym życiu.

Polacy a zaburzenia erekcji 

W Polsce na zaburzenia erekcji cierpi mnóstwo osób - oficjalne wyniki takich badań mogą być jednak nieco przekłamane zwłaszcza, że mężczyźni z reguły nie przyznają się do tego typu dolegliwości. Sprawa ta wciąż stanowi tabu - wstydliwe może być nawet nie tyle pójście do lekarza, co zakupienie odpowiednich do danej sytuacji leków. 
Polacy rzadko udają się do lekarza - i to nie tylko w sprawie swojej seksualnej sprawności, ale również innych, równie niekomfortowych schorzeń. Przyczynę tego stanu rzeczy można upatrywać w braku zaufania do służby zdrowia, która czasami pozostawia wiele do życzenia. 
Leki i suplementy - tak często reklamowane w rozmaitych środkach przekazu - są zatem nie tylko tańszą, ale najszybszą alternatywą. Kupowane najczęściej bez recepty często przynoszą zamierzony skutek, zatem wizyta u specjalisty przestaje być konieczna. 
Brak leczenia takich dolegliwości wynikać może również z tego, że mężczyzna właściwie nie wie, do jakiego lekarza się zgłosić. Problem ten wynika z elementarnej niewiedzy, a także wstydu - bo kogo o to zapytać? 

Wizyta u specjalisty

Warto pamiętać, że zaburzenia erekcji nie są same w sobie chorobą, ale mogą być jej skutkiem. Wizyta u lekarza trwa zazwyczaj krótko i bezboleśnie. Warto zatem przemóc swój wstyd i zgłosić się z problemem do doświadczonego specjalisty. Zlecone badania umożliwią zbadanie przyczyny takiego stanu, wykluczą poszczególne choroby, przede wszystkim zaś pozwolą na wdrożenie odpowiedniego leczenia, dzięki któremu każdy mężczyzna szybko wróci do swojej utraconej formy seksualnej.

Podobne artykuły

Czy Polacy leczą zaburzenia erekcji?.


Przyczyny spadku libido.


Co warto wiedzieć o impotencji?.


Nasi partnerzy